فاجعه سینما رکس ، آتش انقلاب اسلامی (پیشگفتار)

Warning: Undefined variable $title in /customers/0/8/f/seculardemocrat.org/httpd.www/wp-content/plugins/add-to-social-bookmarking/ps-add-to-social-bookmarking.php on line 64

Cinemarex
پیشگفتار

هرگز فراموش نمی کنيم !

امروز جهان و مخصوصا منطقه خاورمیانه گريبانـگير اسلام گرايی سياسی ای که خمینی بانی و پايه گذارش بود گردیده است. اسلامی که سياست و دولت را به انحصار خود درآورده و می خواهد بر جان و مال و خفا و آشکار مردم سلطه داشته باشد. در اين راه هم از استفاده ابزاری از مذهب و هم از توسل به خشونت و زور هيچگاه باکی نداشته است.عملیات تروریستی انتحاری در گوشه و کنار جهان ، که در آن مردمان بی گناه جان خود را از دست می دهند ، نتيجه و تداوم بدعتهای شومی هستند که در انقلاب اسلامی خمينی پایه گذاری و تثبیت شدند و سی و شش سال است که مردم ايران طعم تلخ آن را می چـشند. آتش زدن سينمارکس آبادان در ۲۸ امرداد ۱۳۵۷ (مصادف با ۱۹ ماه اوت ۱۹۷۸) به يقين نقطه آغازی بر رشد و پرورش اين گونه بينش از اسلام در ايران و سپس تراوش آن به منطقه و جهان بود. شناخت و حقیقت يابی درست در مورد اين حادثه می تواند بسیاری از معماهای سياسی روز جهان را بگشايد. خطر اسلام سياسی و خطر ايمان و تعصب و فریبکاری مذهبی ، اگر در همان زمان ، بهتر و بيشتر شناخته می شد ، متوهمين بنيادگرا نمی توانستند اينچنين ريشه بدوانند. امروز می بينيم که ايمان خشک به يک مذهب و يا يک ایدئولوژی می تواند توجيه کننده هر جنايتی باشد ، مخصوصا که آن مذهب و يا ایدئولوژی دغدغه هژمونی سياسی و اجتماعی نيز داشته باشد و در پايه ريزی و گسترش خود پيرو فاشیسم و ماکياوليسم باشد … مثال زنده آن رژيم ولايـت فقيهی جمهوری اسلامی امروز در ميهنمان ايران است.

ادامه مطلب »»»

نسخه نوشتاری: فاجعه سینما رکس ، آتش انقلاب اسلامی (پیشگفتار)

نسخه شنیداری: فاجعه سینما رکس ، آتش انقلاب اسلامی (پیشگفتار)

نسخه اصلی‌ سایت: فاجعه سینما رکس ، آتش انقلاب اسلامی

در یوتیوب:

نویسنده : مجید احمدیان

پیشگفتار : دکتر محمود مرادخانی ( خواهر زاده علی‌ خامنه ای, فرزند استاد علی تهرانی)

با صدای دکتر محمود مرادخانی

ضبط و تنظیم : اصلان حسنلو

موزیک متن : باران عشق ، اثر ماندگار ناصر چشم آذر

فاجعه سینما رکس ، آتش انقلاب اسلامی (پیشگفتار)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

توسط Kurosh Pasyar

اینجانب کورش پاسیار متولد ۲۱.فروردین.۱۳۷۰ در شیراز می‌‌باشم بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ به دلیل حضور گسترده در تجمعات اعتراضی در شیراز، پس از دستگیری در سالگرد انتخابات در سال ۱۳۸۹ مجبور به ترک خاک شدم و در سال ۲۰۱۰ به کشور سویس آمدم، همواره در این چند سال دور از وطن، هیچگاه عقاید و نظراتم را فراموش نکرده و همچنان مبارزه خود در کشور سویس را ادامه دادم و همواره تا موقعی که جان در بدن دارم علیه نظام ظلم و استبداد مبارزه خواهم کرد تا حکومت مردمی و سکولاردمکرات در ایران پربا گردد. زنده باد ایران ، زنده باد آزادی Ich bin Kurosh Pasyar(Schweiz), zuständig für die Seculardemocrat-Internetseite, Nachrichten, Public Relationship, geboren am 21.01.1370 (10.04.1991) in Shiraz. Nach den Wahlen im Juni 2009 nahm ich an mehreren regime kritischen Versammlungen in Shiraz teil und wurde im Jahrestag der Wahlen im Jahr 2010 verhaftet und musste mein Land verlassen und in die Schweiz flüchten. Auch Jahre später im Exil, weit weg vom meinem Heimatsland behielt ich meine politische Einstellung und kämpfte stets gegen Verbrechen der Islamischen Regierung, dagegen ich witerhin, bis meinem Lebensende kämpfen werde, bis eine säkular-demokratische Regierung gegründet wird. Es lebe Iran, es lebe die Freiheit.