موفقیت در نشست ناتو

Warning: Undefined variable $title in /customers/0/8/f/seculardemocrat.org/httpd.www/wp-content/plugins/add-to-social-bookmarking/ps-add-to-social-bookmarking.php on line 64

سران ناتو در سند استراتژیک جدید این ائتلاف روسیه را مهم‌ترین تهدید مستقیم علیه امنیت کشورهای عضو ناتو و چین را چالشی در برابر منافع، امنیت و ارزش‌های این ائتلاف نظامی خواندند.

اعضای ناتو در این سند تصریح کردند که روسیه در تلاش است تا از طریق فشار، براندازی، تهاجم و ضمیمه کردن خاک کشورهای دیگر، نفوذ خود را گسترش دهد.

این سند با اشاره به رویکرد روسیه در استفاده از امکانات سنتی و دیجیتال در اقدام‌های تهاجمی خود، نسبت به مدرن‌سازی توان نظامی هسته‌ای روسیه بر خلاف مقررات بین‌المللی هشدار داد.

این در حالی است که سند استراتژیک ناتو در سال ۲۰۱۰ روسیه را «شریکی استراتژیک» می‌دانست و به چین نیز اشاره‌ای نکرده بود.

از سوی دیگر، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، با استقبال از آغاز روند پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو گفت توسعه ناتو نشان می‌دهد تلاش‌های روسیه برای جلوگیری از پیوستن اعضای جدید به این ائتلاف شکست خورده است.

استولتنبرگ با تاکید بر عزم ناتو برای افزایش حمایت از اوکراین گفت این ائتلاف تجهیزات مقابله با تهدیدهای شیمیایی و بیولوژیکی، صدها سیستم ضد پهپاد قابل حمل و نقل و تجهیزات امن مخابراتی در اختیار اوکراین قرار خواهد داد و به این کشور در مدرن‌سازی ارتش خود کمک خواهد کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious