خیزش واعتراض های مردم خوزستان

Warning: Undefined variable $title in /customers/0/8/f/seculardemocrat.org/httpd.www/wp-content/plugins/add-to-social-bookmarking/ps-add-to-social-bookmarking.php on line 64

 

درادامه خیزش واعتراض های مردم خوزستان آنچه که چشمگیر و ارزشمند است،  همدردی و پشتیبانی فوری سراسری در کشود بود. نه تنها روشنفکران و هنرمندان و اساتید دانشگاه ها و وکلا و پزشکان و غیره شجاعانه از این اعتراض ها حمایت کردند بلکه مردم بسیاری از شهرها، بویژه لرستان کرمانشاه، آذربایجان، تهران و کرج هم به حمایت از خواست های مردم خوزستان به میدان آمدند. این نشان می دهد که با وجود همه کوششی که حکومت برای غلبه و ایجاد تفرقه انجام داد، مردم ما که دارای سرنوشت مشترک و اشتراک درمنافع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هستند درآگاهی، درایت وهمبستگی عمومی همچنان زنده و نیرومند هستند. این  مهمترین بخش اعتراض های و خیزش مردم خوزستان دستاوردی بزرگ و امیدوارکننده میباشد. همبستگی ملی توانست دراعتراض های متبلورشود، که در اینده میتواند بهتر شکل گرفته و تقویت بشود. همانطور که درجریان اعتراض های 96 و 98، صد شهر سرنوشت مشترک داشتند و صدمه دیدند، این همبستگی ملی دربرابر تلاشی است که حکومت و برخی از کشورهای خارجی برای نفوذ در این اعتراضات و به انحراف کشیدن آنها برای حفظ رژیم انجام میدهند. هدف استراتژی سرکوب با تمام قدرت، بدستورمستقیم خامنه ای خائن در آبان ۹۸ انجام شد، برای این بود،که برای همیشه به کارخیزش و جنبشهای اعتراضی مردم پایان بدهند. با اعمال آن خُشونتهای وحشیانه جان دستکم هزار و پانصد تن گرفت شد. خامنه ای خائن میخواست چنان شوکی به جامعه وارد کند که قُدرت اعتراض وا برای سالها از مردم بگیره (آتش باختیار و النصر بالرعب) . اما اینچنین نشد، رژیم اکنون وحشت زده، با بهت و حیرت زده میبیند که دروغ هاش دیگرپذیرفته نمیشوند، نیروی سرکوبش شدیدا ریزش کرده، کنترل خیزش های مردمی رو از دست میدهد و سلاحهای مرگبار و وحشت آفرین تاثیری درخواسته های مردم به جان آمده ندارد.

ضمنا در آستانه پذیرش رئیسی بعنوان تدارکچی و پادوی خامنه ای خائن، محاکمه  حمید نوری دادیارجنایتکار زندان گوهردشت کرج و یکی  از هشت عضو “هیئت اعدام” تابستان ۶۷ بود که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی اشغالگران ایران هم در آن گروه عضویت داشته، برای خامنه ای خائن بسیار مشگل ساز شده است. پس از اینکه حمید نوری دادیار زندان گوهردشت کرج در جریان اعدام جمعی زندانیان سیاسی شناسایی شد، او را در فرودگاه آرلاندا استکهلم در9 نوامبر 2019  با حکم دادستان سوئد و به اتهام مشارکت در کشتار دسته‌ جمعی دستگیر کردند. پس از بازداشت پرونده حمید نوری بدقت بررسی شد. سه هفته پیش دادگاهی در سوئد محاکمه اورا آغاز کرد. پرونده حمید نوری بعنوان “جنایت علیه بشریت” و “نقض قوانین بین‌المللی” یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌هائیست که در سوئد مورد بررسی قرار دارد. محکومیت حمید نوری در داگاه سوئد پیامدهای سنگینی برای ابراهیم رئیسی رئیس جمهور انتصابی خامنه ای خائن و رژیم آخوندی خواهد داشت.

دکتر بهرام آبار، 31.07.2021

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious