هم‌‌میهن گرامی،

ما کنشگران سیاسی برونمرز، باور داریم گزینه‌ای که امروز می‌تواند به رهایی ایرانیان و بگونه‌ای فراگیر و نمادین، فراروی جنبش آزادی‌خواهانه ملت ایران قرار گیرد و آنرا تا سرمنزل مقصود همراهی نماید،‌ «پیمان نوین» است که شامل پاسخ به پرسشهای بسیاری می‌باشد. به باور ما پیمان نوین فراخوانی بنیادین در راستای ایجاد همگرایی، هماهنگی و همبستگی همه آزادگان مخالف رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی، پیرامون «محتوی نظام» می‌باشد؛ بدیهی است شکل یا به بیان دیگر ساختار سیاسی و اداری نظام،‌ در فردای آزاد ایران از سوی ایرانیان برگزیده خواهد شد.

حکومتگران سرکوبگر رژیم ولایی و مافیایی اسلامی در ایران به مانند ۴۲ سال گذشته، سودای اجرای خیمه شب بازی انتخاباتی دیگری را در سال ۱۴۰۰ در سر می‌پرورانند. این درست در زمانی روی می‌دهد که افزون بر زیرپا گذاری موازین حقوق بشری و مدنی، سرکوب آزادی‌خواهان‌ و دادخواهان با دستگیری‌های گسترده تشدید گشته و احکام بی‌رحمانه زندان و اعدام به سرعت در سراسر ایران به اجرا در می‌آید. از این رو هرگونه شرکت در انتخاباتی که هیچگونه شرایط قانونمندانه‌ای همچون آزادی احزاب، رسانه‌های گروهی، اصناف، اتحادیه‌های کارگری و انجمن‌های ملی و فرهنگی وجود نداشته باشد، سازشکاری ومماشات با سرکوبگران و بیدادگران جمهوری اسلامی اشغالگران ایران بشمار می‌آید و آشکارا می‌باید آنرا محکوم و تحریم کرد.

ما هواداران پیمان نوین از دست اندرکاران و مبلغین شرکت در نمایشِ بندگی آور ولاییِ انسان ستیزی به نام «انتخابات» می‌پرسیم که آیا در این میان یک دگرگونی در شیوه برگزاری آن بگونه دموکراتیک رخ داده است که ملت ایران از آن آگاهی ندارد و یا اینکه میان آنان و گردانندگان‌اش در پس پرده بده بستان‌هایی انجام گرفته است که تنها از ما بهتران از آن باخبر هستند؟

ما هواداران پیمان نوین، در راستای دعوت به نافرمانی‌های مدنی خشونت پرهیز با حق دفاع مشروع از خود، پیشنهاد شده در این پیمان، برگزاری هرگونه انتخاباتی را در چهارچوب جمهوری اسلامی، عوام فریبی دانسته و این رژیم را فاقد هرگونه مشروعیت سیاسی و اقتصادی می‌دانیم. ما همچنین هرگونه شرکت و همکاری در اجرای این نقشه پلید را به شدت محکوم می‌کنیم. افزون بر آن از یکایک هم‌میهنان خود در گوشه و کنار ایران و جهان درخواست می‌کنیم،‌ برای پایان بخشیدن به سلطه و استبداد دینی حاکم بر ایران و بازپس گیری کشور، با یکدیگر همپیمان شده و در گام نخست، انتخابات فرمایشی ۱۴۰۰ را تحریم کنند.

رفتارهای سران فرقه تبهکار نشانگر بی لیاقتی و ناتوانی آنان در اداره کشور بوده و ادامه این وضعیت هر روز گام دیگری بسوی تباهی ایران و ایرانیان خواهد بود. در این میان انتشار ویروس کرونای دست ساخت چین توسط رژیم ولایی، که هیچ راه حل اساسی برای مهار اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در ایران ندارد و هر روز هزاران ایرانی بیگناه به کام مرگ فرو می‌روند، بهترین نشانه تبهکاریهای این رژیم بیخرد و اشغالگر ایران می‌باشد.

از این رو ما هواداران پیمان نوین در این راستا دست همکاری و دوستی به سوی تمام نیروهای سیاسی دمکراسی خواه، فارغ از گذشته و گرایش‌های سیاسی ‌شان دراز می‌کنیم. ما درخواست می‌کنیم با کنار گذاشتن اختلافات، روی یک هدف متمرکز شویم: نجات و آزادی ایران. ‏

 

‏شنبه، ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ خورشیدی برابر با  ۰۹‏ ژانويه‏ ۲۰۲۱

هواداران پیمان نوین

بهرام آبار هلمند اربابی مهین ارجمند کاووس ارجمند شاهین اروند جمشید اسدی شرین اسفندارمذ
رضا اسماعیلی فریبا اعتماد حسن اعتمادی آل آقا مهدی امیررحمانی خلیل انداچه آبتین آیینه گشتاسب باوند
خسرو بختیاری ارژنگ برهانی آزاد عاطفه بهادری پویا بهرامی فواد پاشایی ناصر پل بهنام تیموری
بابک چالوسی اکبر حجاریان محبوبه حسین‌پور قاسم خدادادی بابک خرم مراد خورشیدی مجید دهبان
آرتا دهقانپور رضا رفعتی ملیحه روزبه مهدی زمانی مرداویچ زیاری محسن زندیه بیژن ساکی
سفیده سامی شهرام سهند پناه فرشید سید مهدی ناهید شاهین منوچهر شجاعی امیر شفیعی بهمن شیروانی‌زاده
رضا شیلسر دانا صابری شیرین صالحی بختیاری محمود صبوری یزدی زهرا صفارپور سیاوش عبقری شاهپور کریمی بختیاری
سهیلا کمالی سارا کیان حسن کیان‌زاد علی کیمیایی جهانگیر لقایی شاهین مصطفی‌لو حمید معصومی
نادر مغبلان شیوا مقدم امیر هوشمند ممتاز علیرضا مهنام سام میریام سهراب نبوی اسداله نصراصفهانی
عطا هودشتیان آرش هورمزدنیا کی‌پرویز ورجاوند ولی اله یوسفی      

 

در صورتی که تمایلی به قرار گرفتن نام خود در این لیست ندارید و یا اینکه مایل هستید اسامی به این لیست افزوده شود، درخواست خود را به ایمیل peymannovin@outlook.com ارسال نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious