سپاه پاسداران، سپاه اختاپوس دزد و چپاولگر اصلی کشور است! نوشته سهراب ارژنگ

اینها فرماندهان سپاه و یا مفتخوران سر سفره ملت ایرانند که به ترتیب وزن نشسته اند.

پیش گفتار:

به تازگی دولت آمریکا بر تأسیسات و مؤسسات سپاه پاسداران تحریم گذاشته است. سپاه با بی تفاوتی می گوید که این تحریمات اندک زیانی به اقتصاد سپاه وارد نمی کند بلکه زیان این تحریمات بر اقتصاد کشور است و دود آن به چشم ملت می رود. به راستی سپاه راست می گوید زیرا سپاه اختاپوس دزدی وچپاول کشور اصلی‌ترین نهاد سرکوب و صدور تروریسم در این رژیم می‌باشد، این ارگان امنیتی و سرکوبگر رژیم برای تأمین مالی بخشی از فعالیتهای نظام امنیتی برون مرزی و درون مرزی خود با برخورداری از امتیازات ویژه و انحصاری و استفاده ازرانت خواری درعرصه اقتصاد کشور تاخت و تاز می‌کند و مانع توسعه و رشد پایدار اقتصاد کشور شد

مؤسسه، سازمان، و تشکیلاتی در کشور نیست که بخواهند آن را برپا سازند و یا رشد و گسترش دهند و از شر تخم ریزی و به فساد کشیدن سپاه و دستیابی و  به آبیراهه کشاندن آن در امان بماند.برای نمونه شماری ازبخشهای اقتصادی کشور که مورد دستیابی و غارتگری سپاه قرار گرافته رابه شرح زیر نامبرده می شود:

یک ـ پیمانکاری پروژه‌های بزرگ نفت و گاز و پتروشیمی و مشارکت در بهره‌برداری از این پروژه‌ها

دو پبمانکاری پروژه‌های بزرگ دولتی از جمله سد سازی، راهسازی، پل سازی راه‌آهن و ساخت بندر و اسکله قرارگاه موسوم به خاتم‌  بزرگترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی در ایران

سه– فعالیت در بازار سرمایه و بورس در قالب شرکتهای سرمایه‌گذاری و هلدینگ

چها – فعالیت در بازار پول و بانکداری رسمی و غیررسمی

پنج – فعالیت در بخش واردات و صادرات قاچاق و رسمی کالا

شش – فعالیت در بخش حمل و نقل مسافر و کالا

هفت – فعالیت در بخش ارتباطات و مخابرات

هشت – فعالیت در بخش تولید صنعتی و کشاورزی، شامل صنعت پتروشیمی، صنعت خودروسازی بهمن که این گروه دهها کارخانه بزرگ تولید خودرو یا قطعات خودرو می‌باشد.

قاچاق اسلحه به کشورهای آفریقائی؛

 به دنبال کشف محموله تسلیحاتی از جمله موشک، مواد منفجره در بندر لاگوس نیجریه در آبان ماه سال گذشته، عظیم آقاجانی ۴۴ ساله همراه با علی عباس جگا عضو سپاه پاسداران دستگیر شدند. بر اساس کیفرخواست دادستان های نیجریه ای، این دو متهم در زمان کشف این محموله اعلام کرده بودند که کانتینرهای توقیفی حامل مواد ساختمانی هست. به دنبال کشف این محموله مقام های پلیس نیجریه اعلام کرده بودند که علاوه بر این دو نفر، یک ایرانی دیگر نیز متهم به دست داشتن در این پرونده است که به دلیل مصونیت دیپلماتیک، بازداشت نشده و مورد بازجویی قرار نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه ای که از سوی عظیم آقاجانی  متهم ایرانی  تهیه و در دادگاه نیجریه خوانده شد، آمده است که «شرکت تجارت عمومی بین‌المللی و ساختمانی» که در گامبیا به ثبت رسیده و آقای آقاجانی برای آن شرکت کار می‌کند، از سوی دولت ایران و از سوی دولت نیجریه مجوز واردات یا صادرات اسلحه به نیجریه و گامبیا و حتی هیچ کشور دیگری نداشته است. این اظهارات در حالی بیان می شود که جمهوری اسلامی ایران پیشتر اعلام کرده بود مقصد سلاح‌های ارسالی ایران کشور گامبیا بوده است.

سنگال و گامبیا در اعتراض به ارسال این تسلیحات، روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کردند و نیجریه نیز در مورد ضبط این تسلیحات به شورای امنیت سازمان ملل گزارش داد. بر اساس قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت در سال ۲۰۰۷، ایران از صادرات و انتقال انواع سلاح منع شده است.

قاچاق مواد مخدر به  همه کشورها توسط سران سپاه:

پیشینه فعالیت سپاه در تجارت و قاچاق مواد مخدر به زمان جنگ ایران و عراق بر می گردد. حکومت ایران در دوران هشت ساله جنگ با توجه به نیاز شدید به تامین منابع مالی جهت خرید اسلحه و مهمات و گرم نگه داشتن بازار جنگ، با استفاده از مصونیت های دیپلماسی و امکانات وسیع لوجستیکی زمینی، دریایی و هوایی که در اختیار داشت، اقدام به تجارت مواد مخدر به سراسر جهان نمود.

همچنین پس از شکست ایران در جنگ هشت ساله عراق و اتخاذ سیاست پرهزینه تسلیحات هسته ای نیاز به خرید و فروش این مواد ضد انسانی بیشتر احساس شد. البته با توجه به اینکه سرانه اقتصاد مواد مخدر ۲۶۰۰ میلیارد دلار سود سالانه آن است به عنوان منبع پر درآمد مورد توجه مقامات ایرانی واقع شد.

نقشه راههای قاچاق مواد مخدر از ایران که مورد استفاده پاسداران قرار میگرفت

 راههای قاچاق مواد مخدر به وسیله سپاه

بنا به گزارس رضا وضعی، افغانستان نزدیک به ۷۴ درصد خشخاش جهان را تولید می کند نوشته: رضا وضعیو با توجه به اینکه ایران به عنوان گذرگاه مهم عبور مواد مخدر و تغذیه کننده جهان محسوب می شود، نقش ارگانهای حکومتی مانند سپاه پاسداران در این تجارت غیر قابل انکار می شود. با این وجود حکومت ایران جهت تحریف افکار عمومی جهان تا کنون اقدام به اعدام هزاران نفر از قاچاقچیان نموده است و به اعتقاد برخی فعالین این اقدام حکومت تنها یک روی سکه را نمایان می کند. تحقیقات امنیتی و اطلاعاتی انجام شده در برخی کشورها  از نقش مستقیم و گسترده شاخه برون مرزی لشکر قدس سپاه پاسداران در این تجارت پرمنفعت پرده برداشت.

سپاه پاسداران در ایران از همان آغاز جنگ ایران و عراق و به فتوای خمینی برای تامین مخارج نظامی به قاچاق مواد مخدر مشغول گردید. این نیرو در کردستان از پخش ارزان مواد مخدر به عنوان ابزاری علیه جوانان استفاده کرد. با گسترش جنگ انقلابی در کردستان استفاده از مواد مخدر توسط سپاه وسعت بیشتری گرفت. اما نیاز اصلی سپاه برای دست زدن به قاچاق مواد مخدر در جنگ ایران و عراق بارز گردید. پس از شکست در جنگ و اتخاذ سیاست مسلح شدن جمهوری اسلامی به سلاح هسته ای نیاز سپاه به تامین درآمد از تهیه، تولید و خرید و فروش مواد مخدر را افزایش داد. در ضمن سران رژیم از دست انداختن بر کار و بار قاچاق مواد مخدر در دیپلماسی استفاده کردند.

پس از دستیابی به اسناد سری وزارتخارجه آمریکا از نقش جهانی سپاه پاسداران ایران در قاچاق مواد مخدر پرده برداشته شد. روزنامه دی ولت در اواخر سال۲۰۱۱ با استفاده از اخبار منتشر شده توسط ویکیلیکس نوشت: “درآمد سپاه پاسداران از قاچاق مواد مخدر به اروپا بالغ بر چندین میلیارد یورو است. بر اساس این اسناد، مواد مخدر توسط ایران به آذربایجان منتقل می‌شود و از آن‌جا به اروپا صادر می گردد.”

هروئینی که  از ایران به آذربایجان صادر می شود، از بیست هزار کیلوگرم در سال ۲۰۰۶ به ۵۹ هزار کیلوگرم درسه ماهه سال ۲۰۰۹ رسیده است.

روزنامه واشینگتن پست هم طی مقاله ای در اواخر سال ۲۰۱۱ اعلام کرد سپاه قدس با حزب الله لبنان و کارتلهای قاچاق در آمریکای لاتین درتجارت و ترانزیت مواد مخدر در سراسر جهان حتی آمریکای لاتین همکاری دارند. که در قسمت دیگر بیشتر به نقش حزب الله لبنان در قاچاق مواد مخدر اشاره خواهم کرد.

روزنامۀ انگلیسی تایمز در شمارۀ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۱ به استناد به سخنان مقامات پیشین اطلاعاتی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران از نقش مرکزی سپاه پاسداران در قاچاق مواد مخدر در ایران و خارج از ایران نوشت:

قاچاق مواد مخدر سالانه میلیاردها دلار نصیب سپاه پاسداران ایران می کند که هم اکنون هم انحصار قاچاق مواد مخدر در ایران را در دست گرفته است و هم با شبکه های تبهکار در جهان ارتباط دارد.

نشریۀ تایمز همچنین نوشته است که بر طبق اظهارات سخنگوی دولت آمریکا واحدهای قدس سپاه پاسداران ایران در تبانی با یک کارتل بزرگ مواد مخدر در مکزیک قصد داشته سفیر عربستان را در واشنگتن را به قتل برسانند.

ماجرای سپاه و قاچاق هروئین به نیجریه:

در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۸۹ مقامات دولتی نیجریه اعلام کردند که ۱۳۰ کیلو گرم هروئین در محموله ای که از طرف ایران وارد کشور نیجریه شده بود را کشف کردند که مقصد نهایی آن اروپا بود. علاوه بر آن در اوایل آبان ماه همان سال، نیروهای امنیتی نیجریه از توقف ۱۳ کانتینر حاوی سلاح غیر قانونی که از کشور ایران آمده بودند خبر داد. انتشار این خبر ایران را به تکاپو وا داشت و منوچهر متکی با سفر به نیجریه قصد آرام کردن اوضاع را کرد و در عکس العمل به انتشار دو خبر آنها را “سوء تفاهم” خواند.

البته نیروهای امنیتی نیجریه چندین نفر ایرانی را در ارتباط با این محموله ها دستگیر کردند و رسما لشکر قدس سپاه پاسداران را مسئول قاچاق مواد مخدر و اسلحه به نیجریه دانستند. در همین رابطه ابوالحسن بنی صدر با ذکر نام دو نفر از متصدیان قاچاق در نیجیریه به نامهای “عظیم آقا جانی و سید احمد تهماسبی” که از عناصر عالی رتبه لشکر قدس سپاه ایران هستند، پرده برداشت.

تحریم فرماندهان سپاه توسط دولت آمریکا:

روز سه‌شنبه ۹آبان ۹۶ خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان گام اول در اجرای قانون تحریمهای کاتسا، بیش از ۴۰ مهره و شرکت سپاه پاسداران را در فهرست تحریمها قرارداد. بر اساس قانون کاتسا، دارایی‌های این افراد و شرکتها در آمریکا بلوکه شده، شرکتها و افراد آمریکایی امکان معامله با آنها را نداشته و این افراد امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت

https://www.mojahedin.org/news/207219/بیش-از-۴%DB%B0مهره-و-شرکت-سپاه-پاسداران-در-فهرست-تحریمهای-خزانه-داری-آمریکا

این فهرست از این قرار است:

🔸علی اکبر احمدیان🔸عبدالله عراقی🔸پرویز فتاح🔸احمد فروزنده🔸محمد حجازی🔸محمدعلی جعفری🔸محمدرضا نقدی🔸رستم قاسمی🔸مرتضی رضایی🔸یحیی رحیم صفوی🔸حسین سلیمی🔸حسین طائب🔸دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) 🔸نیروی مقاومت بسیج🔸بنیاد تعاون سپاه🔸شرکت فناوری آبهای عمیق🔸مؤسسه مهندسی فاطر

🔸قرارگاه سازندگی قائم🔸قرب کربلا🔸قرب نوح🔸شرکت حرا🔸دانشگاه امام حسین (ع) 🔸مؤسسه مهندسان مشاور ایمن سازان🔸شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)

🔸سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه🔸نیروی هوافضای سپاه🔸فرماندهی موشکی الغدیر سپاه🔸سازمان جهاد خودکفایی سپاه🔸قرارگاه سازندگی نوح

🔸مؤسسه مکین🔸بانک مهر🔸شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصادی ایرانیان🔸مؤسسه عمران ساحل🔸شرکت اورینتال اویل کیش🔸مؤسسه راه ساحل🔸مؤسسه رهاب

🔸مؤسسه مهندسان مشاور ساحل🔸شرکت مهندسی نفت و گاز سپانیر🔸شرکت مهندسی سپاسد🔸شرکت تهران گسترش🔸شرکت تایدواتر خاورمیانه.

از آنچه گفته شد:

۳۹ سال انقلاب شکوهمند اسلامی ثمره اش پرورش و نیرومند شدن اختاپوس پاسداراران ، و ریشه دواندن آنها در همه ارکان مملکت از جمله هستی ها، تولیدی، ساخت و ساز، و امور بین المللی مانند تجارت، حمل و نقل، ، صادرات و واردات بوده است.جائی نیست و سازمانی را نمی یابایم که از از پنجه خون آلود اختاپوس زمان، سپاه پاسداران در امان بوده باشد. رنش جنایتکارانه و غارتگری این ثپاولگران هنگامی بهتر روشن می شود که بند و بست و راههای ارتباطی آنان را با کشورهای دیگر دنبال کنیم.از انتقال ۷۴٪ تولید مواد مخدر جهان به وسیله کشور افغانستان و گذر دادن آن از بنادر ایران به سرتاسر جهان به وسیله سپاه پاسداران و به اعتیاد کشاندنا و نابود کردن نسل جوان ایران،قدرت جنبش و حرکت را از نسل باقیمانده مسن ایران ساقط ساختند و در نتیجه همه راهها و هستی های کسورمان به دست  چپاولگران سپاه افتاده است.

نکته پایانی؛

کمربند همکاری سپاه و خامنه ای، همچنین سپاه و بسیجی، خامنه ای و آخوندها، وخامنه ای و بسیجی، آنچنان بر روی کشور بسته و مهار شده که همه درآمدها و امکانات کشور را میان این چند گروه نگه می دارد و دیگر سازمانی قدرت دستیبابی به مؤسسات و کارهای تولیدی کشور را نخواهد داشت. همکاری متقابل این چهار گروه موجب گردیده که تنها یک سازمان بیگانه مانند دولت آمریکا می تواند پرده از دزدی هاو قاچاق های سپاه پرده بردارد و به ملت ایران آمار نشان دهد.

منبع: فضول محله

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

درباره admin