افشای یکی از مخوف ترین بازداشتگاهها در نظام جمهوری اسلامی

افشای یکی از مخوف ترین بازداشتگاهها در نظام جمهوری اسلامی
shekanjeh

شکنجه‌های وحشیانه و قرون‌وسطایی در اداره آگاهی شهرستان زابل علیه دستگیر‌شدگان در جریان است تا آنها را وادار به اعتراف علیه خود نمایند. اداره آگاهی شهرستان زابل یکی از مخوف ترین بازداشتگاهها در نظام جمهوری اسلامی است که متهمین با عناوین مختلف به آن‌جا منتقل می‌شوند و برای گرفتن اعتراف، آنها را تحت وحشیانه‌ترین و غیرانسانی‌ترین شکنجه‌ها قرار می‌دهند .
اکثر دستگیر‌شدگان در اداره آگاهی زابل در اثر شکنجه‌های وحشیانه دچار نقص عضو، اختلال روحی شده و در مواردی منجر به مرگ آنها شده است. از جمله شکنجه‌هایی که مأموران آگاهی علیه بازداشت‌شدگان به‌کار می‌برند عبارتند از: استعمال باطری که تبعات جسمی و روحی آنها برای زندانی همانند کابوس می‌باشد، از پشت دست زندانی را بستن و برای مدت طولانی او را آویزان کردن که منجر به آسیب دیدگی شدید کتف زندانی می‌گردد، به‌کار بردن شوک برقی با ولتاژ بالا که در اکثر موارد باعث ایجاد سوختگی شدید بدن بازداشتی می‌گردد. شیوه وحشتناک دیگر شکنجه ، دست‌بند زدن به دست به‌صورت قپونی و سپس یک سر پابند رابه‌پاو سر دگر آن را از دست‌بند عبور می‌دهند و به پای دیگر زندانی می‌بندند به‌طوری‌که تمام فشار بر روی قفسه سینه زندانی وارد شود و سر و پاهای زندانی به بالا کشیده می‌شود و موارد متعدد دیگر شکنجه. این شیوه‌ها بارها علیه زندانی به‌کار برده می‌شود تا زمانی که زندانی اعتراف نماید و بر مبنای اعترافها گرفته شده زیر شکنجه، اقدام به پرونده‌سازی علیه زندانی می‌نمایند. اسامی تعدادی از شکنجه گرانی که اقدام به شکنجه‌های وحشتناک و غیرانسانی علیه زندانیان می‌نمایند عبارتند از: احمد میر، جواد بخارایی و حسن شیخ.در حال حاضر تعدادی از زندانیان که اکثراً جوان می‌باشند در اثر این شکنجه‌ها دچار نقض عضو و اختلالات شدید روحی شده و در زندان به‌حال خود رها شده‌اند و در مواردی این شکنجه‌ها منجر به مرگ زندانی شده است. اسامی برخی از زندانیان که در حال حاضر در اداره آگاهی زابل در بازداشت و زیر شکنجه قرار دارند و جان آنها در معرض خطر است عبارتند از: ۱ـ آرش پودینه ۲ـ حمید شاهوزهی که سنین آنها حدودا ۲۲ سال می‌باشد.
منبع:آژانس ایران خبر

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

درباره Kurosh Pasyar

اینجانب کورش پاسیار متولد ۲۱.فروردین.۱۳۷۰ در شیراز می‌‌باشم بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ به دلیل حضور گسترده در تجمعات اعتراضی در شیراز، پس از دستگیری در سالگرد انتخابات در سال ۱۳۸۹ مجبور به ترک خاک شدم و در سال ۲۰۱۰ به کشور سویس آمدم، همواره در این چند سال دور از وطن، هیچگاه عقاید و نظراتم را فراموش نکرده و همچنان مبارزه خود در کشور سویس را ادامه دادم و همواره تا موقعی که جان در بدن دارم علیه نظام ظلم و استبداد مبارزه خواهم کرد تا حکومت مردمی و سکولاردمکرات در ایران پربا گردد. زنده باد ایران ، زنده باد آزادی Ich bin Kurosh Pasyar(Schweiz), zuständig für die Seculardemocrat-Internetseite, Nachrichten, Public Relationship, geboren am 21.01.1370 (10.04.1991) in Shiraz. Nach den Wahlen im Juni 2009 nahm ich an mehreren regime kritischen Versammlungen in Shiraz teil und wurde im Jahrestag der Wahlen im Jahr 2010 verhaftet und musste mein Land verlassen und in die Schweiz flüchten. Auch Jahre später im Exil, weit weg vom meinem Heimatsland behielt ich meine politische Einstellung und kämpfte stets gegen Verbrechen der Islamischen Regierung, dagegen ich witerhin, bis meinem Lebensende kämpfen werde, bis eine säkular-demokratische Regierung gegründet wird. Es lebe Iran, es lebe die Freiheit.