یک تحلیلگر سیاسی باید این پرسش را مطرح کند که چرا از میان نزدیک به ۲۰۰کشور در جهان ، کانادا مقصد اختلاسگران حکومتی جمهوری اسلامی ایران است؟؟
پاسخ به این پرسش از نگاه عوام شاید این باشد که کانادا کشور مهاجرپذیر و دارای امکانات رشد و سرمایه گذاری است؟ اما بسیاری از دیگر کشورهای جهان نیز همین ویژگی را دارا هستند؟
*پس چرا کانادا ؟؟؟
پاسخ به این پرسش را باید در پیوندهای بخش انگلوفیل (دوستداران انگلیس و دوتابعیتی های امپراتوری بریتانیا) با پیکرهٔ حکومت دانست.
روش استعمار انگلیس در ایران بسیار پیچیده و رازآلود است!
بیشتر اختلاسهای کلان و میلیارد دلاری در جمهوری اسلامی ، با چراغ سبز لندن و پشتیبانی عناصر انگلوفیل نفوذی درسیستم امنیتی و قضایی انجام می شود!
برای یک اختلاس بزرگ میلیارد دلاری مجموعه ای از عوامل اطلاعاتی ام آی سیکس (  MI 6 اینتلیجنت سرویس ، دایره ٔ خارج از مرزهای بریتانیا) و عوامل داخلی یک حکومت در یک نقطه از دنیا همکاری می کنند تا سرانجام این رقم بزرگ اختلاس سر از بانکهای کانادا و نهایتأ انگلیس درآورند!
این تازه ترین روش استعمار انگلیس در ایران  ودر کشورهای متخاصم دیگر هست که در ایران خیلی موفق بوده، آنها به کسانی که در مقام و مَسنَدهای حساس مالی ، اقتصادی و سیاسی قرار دارند تابعیت و شهروندی بریتانیا را می دهند.
داشتن گذرنامهٔ بریتانیایی یا کانادایی یکی از شرایط مهمّ یک اختلاس موفق (با پشتیبانی لندن) است! یعنی کاردار سفارت انگلیس در ایران بعنوان یک هدیه وپیش کش با فرد مورد نظر که معمولا افراد رده بالا حکومتند تماس گرفته وپاسپورت اقامت دائم در انگلیس یا کانادا را اهدا می کند ،که در واکاوی که اینجانب تا کنون انجام داده ام تعدادی از مدیران ارشد قدیمی هم از وزیران ونمایندگان مجلس و… وبیشتر فرزندان آنان پاسپورت انگلیس وکانادا  اهدا شده، که در این بین توجه خاصی به مدیران بانک مرکزی و مدیران ارشد دیگر بانکها شده !!  اینها یک برنامه کاملا زیرکانه سازمان ام ای ایکس، انگلستان هست. در این چندساله ، میلیاردها دلار از سرمایه و ثروت مردم ایران به بانکهای امپراتوری بریتانیا سرازیر شده است.
تحقیقات در این باره برای هر روزنامه نگاری(چه در ایران و چه در بریتانیا) پیامد مرگ به همراه دارد!!! این یک افشاگری بزرگ است که درهزارتوی یک دسیسه ، بسیاری را ناپدید کرده و  می کند.
فقر و فلاکت مردم ایران با خروج میلیاردها دلار ثروت آقازاده ها از کشور و روانه شدن آن ثروت به کانادا و لندن رقم می خورد.
اما باز این پرسش را پیش می کشیم که چرا *کانادا*؟
بسیاری از مردم عادی نمی دانند که کانادا کشوری مستقل نیست و جزئی از خاک امپراتوری پهناور انگلیس است! پادشاه انگلیس ، پادشاه کانادا نیز به شمار می رود.
( *فرماندار کانادا* توسط *ملکه الیزابت* تعیین می شود)
*استرالیا، کانادا، نیوزلند و بسیاری از کشورهای جهان اکنون جزوی از ممالک پادشاهی انگلیس* به شمار می آیند و با عنوان کشورهای همسود*(کامنولث) یا *مشترک المنافع شناخته می شوند
تمام قوانین این کشورها باید به توشیح وامضای  ملوکانه شاه انگلیس برسد ، وگرنه هیچ ارزشی نخواهند داشت!!
این همان *راز فلسفهٔ شاهنشاهی* است که عوام و جمهوری خواهان از درک آن ناتوانند
انگلیس هرگز نمیتوانست با ساختار *حکومت جمهوری* چنین امپراتوری ای را زیر نگین خویش داشته باشد. پس مجبور هست در قرن بیست و یکم  بعنوان کشور پادشاهی حکومت کند.
بانکهای کانادا و لندن روابط بسیار نزدیک و تنگاتنگی باهم دارند و با یک *امپراتوری مالی* اداره می شوند.
بنابراین تزریق پول های بادآورده به نظام بانکی کانادا ، یعنی تزریق پولهای ملت ایران به *نظام مالی امپراتوری بریتانیا، اینگونه است که انگلیس *بدون شلیک حتی یک گلوله* و تنها با نفوذ دادن *عناصر انگلوفیل خودفروخته* در  پُست های حسّاس نظام ، در حال *چپاول ایران* است.
به راستی ایرانیان در یک *سیستم برده داری انگلیسی* تبدیل به *برده های پادشاه بریتانیا* شده اند.
پول هایی که می بایست در زیرساختهای عمرانی ایران به صورت وام به صاحبان صنایع و مشاغل پرداخت شود ، به جیب *شهروندان انگلیسی و کانادایی(عضو امپراتوری بریتانیا)* می رود.
انگلیس در خواب هم نمی دید که بتواند روزی یک *کشور ثروتمند* همچون ایران را *بدون جنگ و هزینهٔ سیاسی و نظامی* «مستعمره» خویش کند!!!
درآینده و با آشفته تر شدن اوضاع ، نگران *گریز آقازادگان* که تا کنون به  بیشترشان پاسپورت انگلیس وکانادا  اهدا شده ، پولهای بیشتری به سوی سرزمین های پادشاهی بریتانیا بویژه کانادا خواهیم بود.
البته *حکومت انگلیس (این استعمارگر کهنه کار و روباه صفت)* به اندازه ای زرنگ و هوشمند است که مستقیمأ از پذیرش اختلاسگران حکومتی سر  باز زند، اما آدرس کانادا (و پاسپورت کانادایی) را در جیب آن ها می گذارد!.
آیا می دانید: حتی در صورت تغییر  حکومت نیز امکان بازگرداندن این افراد فراری  وجود ندارد؟
زیرا *دوتابعیتی* بودن ، ایشان سبب می شود تا مورد پشتیبانی کشورهای استعماری مانند کانادا و انگلیس قرار گیرند! همانگونه که *محمود خاوری* با خیالی آسوده میلیاردها  دلار از سرمایهٔ ملت ایران را به نظام مالی امپراتوری بریتانیا تزریق کرد و هرگز مورد پیگرد قرار نگرفت.
اردشیرثابت، دکترای حقوق بین الملل

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious