اعترافی روشن و دردناک به نابودی ایران و ایرانیان

ab

واقعیت فاجعه ی نابودی ایران توسط جمهوری اسلامی اشغالگر ایران از زبان رییس جدید سازمان محیط زیست. شاید که صدای این طبلِ خیانت و رسوایی جمهوری اسلامی، مردمان بی خیالی را که همچنان به این حکومت امید بسته اند، از خواب بیدار کند.

جمهوری اسلامی اشغالگر ایران در طول ۳۹ سال فاجعه ای آفریده که به نابودی ایران و ایرانی خواهد فنجامید. کاش کسانی ازداخل حکومت چون کلانتری این شجاعت را داشته باشند تا در مورد مسایل دیگر، از جمله میراث فرهنگی، آموزش و پرورش، اقتصاد، سیاست خارجی، فساد، تبعیض های مذهبی و فرهنگی، دادگستری، زندان ها و زندانیان، شکنجه ها و اعدام ها و.. و… با این جزییات و صراحت سخن بگویند. شاید که صدای این خیانت و رسوایی کلان ، مردمان بی خیالی را که همچنان به این حکومت امید بسته اند، از خواب خرگوشی بیدار کند.

*********

گفته های عیسی کلانتری:
از زمان ساسانیان و هخامنشیان تا حدود ۳۵ سال پیش برداشت اضافه از منابع آبی کشور نداشتیم.
در این ۳۵سال فقط ۱۲۰ میلیارد مکعب آبهای شیرین فسیلی صدها هزار ساله که حدود ۷۵ درصد آبهای شیرین زیر زمینی بود را مصرف کردیم که حدود ۷۵ میلیارد مترمکعب آن در ۸ سال گذشته بوده است یعنی منابع را تاراج کردیم!

جمعیت را افزایش دادیم غافل از اینکه این جمعیت باید در یک کشورآباد، مرفه زندگی کند. بدون توجه به نیازهای جمعیت، منابع کشور را برای رفع نیازها به تاراج گذاشتیم!

امروز هیچ تالاب درون سرزمینی، آب ندارد، از بختگان تا هورالعظیم، گاوخونی و اورمیه. آب های زیر زمینی ما در حال شور شدنند. ادامه این روند یعنی تخلیه ایران از جنوب البرز تا دریاهای آزاد و از شرق زاگرس تا مرزهای شرقی کشور. ما امانتدار بسیار بدی برای این تمدن ۷۰۰۰ساله هستیم.

کاری که ما با آب‌های زیر زمینی می‌کنیم یعنی دزدی از نسل بعد. یعنی نسل‌کشی. نه تنها آب شیرین را تمام می‌کنیم، بلکه همه کشور را بیابان می‌کنیم. دیگر پتانسیل انتقال آب از دیگر حوضه‌ها را نداریم همین الان در غرب حوضه شامل غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری حداقل باید ۲۵ درصد صرفه جویی انجام شود. نمی شود هر چه آب هست در بالا دست استفاده کنند. ۴۵۰میلیون متر مکعب آب این منطقه را بالا دست دزدیده و باید برگرداند، هیچ راه دیگری وجود ندارد. زاینده رود ۹۰۰میلیون متر مکعب از سرچشمه های کارون وارد آن می شود، یعنی نصف آب زاینده رود از سرچشمه های کارون می آید. در حوضه گاوخونی به اندازه کافی آب از سرچشمه‌های کارون منتقل می‌شود و دیگر پتانسیلی برای انتقال آب نیست. آب مصرفی باید کاهش پیدا کند. گاوخونی که در زمان قدیم بدون انتقال آب از کارون زنده بود امروز خشک شده. هر چه آب هست در بالادست اصفهان بر می‌دارند. هر چه صنعت آب‌بر هست در اصفهان ایجاد کرده‌اند. نمیشه همه صنایع آب بر را در اصفهان متمرکز کرد. فضای سبز اصفهان از رشت و ساری بیشتر است. نمی‌شود تا قله کوه صفه در اصفهان درخت کاشت.

TALAB-GAVKHONI

در استاندارد جهانی هر کشوری که ۲۰ درصد از آب های تجدید پذیرش را هر سال استفاده کند هیچ خطری از نظر منابع آب متوجه اش نیست. اگر ۲۰تا ۴۰ درصد استفاده شود به شرط مدیریت می توانند در دراز مدت منابع آب را تامین کنند. اما اگر بالای ۴۰درصد استفاده کنند وارد بحران میشود.

دو کشور در دنیا بالای ۴۰درصد استفاده می‌کنند، اولی مصر است با ۴۶ درصد و ایران با ۵۸ درصداین یعنی بزودی همه جای ایران مثل گاوخونی خشک خواهد شد. حتی امروز هم دیر شد. اگر سیاست‌هایمان را عوض نکنیم این کشور را همراه با نسل خودمان خواهیم کشت.

کارشناسان و دانشگاهیان مستقل معتقدند آب های تجدید پذیر حدود ۹۵میلیارد متر مکعب است اما وزارت نیرو معتقد است ۱۲۰میلیارد متر مکعب آب تجدید پذیرداریم. اگر حرف دانشگاهیان و کارشناسان مستقل را ملاک قرار دهیم یعنی سالانه۹۶درصد از منابع آب تجدید پذیرمان را استفاده می کنیم. برای کل کشور احساس خطر می‌کنم. پتانسیل برداشت بیش از حد از آب های زیرزمینی را نداریم. سال گذشته فقط  برای ۳۳ میلیون نفر در داخل کشور غذا تولید کردیم و بیش از این توانایی نداریم. برای ۴۴میلیون نفر غذا وارد کردیم، اگر فشار بیش از حد وارد شود مرگ سرزمین ایران سریعتر خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

درباره admin